1

Avrupa Politeknik Üniversitesi (Pernik) Başkent Sofya’ya sadece 20 km uzaklıkta olup otobüs, tren ve arabayla kolayca ulaşılabilir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi bölümleri için ÖSS sınav şartı aranmamaktadır. Avrupa Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için lise diploması yeterlidir. Avrupa Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise, meslek lisesi mezunları Avrupa Politeknik Üniversitesi bölümlerinde eğitim alabilmektedir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi bölümleri Bulgarca, Arapça, İngilizcedir. Avrupa Politeknik Üniversitesi ücretleri Mimarlık bölümünde farklıdır. Avrupa Politeknik Üniversitesi Mimarlık 5 yıl’dır. Öğrenciler Yüksek Mimar olarak mezun olurlar.

Avrupa Politeknik Üniversitesi YÖK denklik bulunmaktadır.

Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi öğrencileri Bulgarca ve İngilizce, Arapça 2 dönem hazırlık eğitimi alırlar. Başarılı öğrenciler Bulgaristan Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından onaylanmış dil sertifikası alırlar. Bu sertifika ile kesin kayıtlarını yaptırırlar.

Avrupa Politeknik Üniversitesi Avrupa ve Amerika’da anlaşmalı olduğu üniversitelerde bir sömestr boyunca eğitim alma imkanı sağlar. Başarı öğrenciler eğitim dönem harç ücreti ödemezler.

Avrupa Politeknik Üniversitesi çok yüksek kalitede yurt hizmetleri sunmaktadır. Avrupa Politeknik Üniversitesi tüm yurtları yatak, masa, giysi dolapları ve TV’lerle donatılmıştır. Avrupa Politeknik Üniversitesi öğrencileri ücret karşılığı, çamaşırhane, ütü ve kuru temizleme gibi ek hizmetlerden de faydalanabilirler. Avrupa Politeknik Üniversitesi yurdu öğrenci başına aylık 150 Euro olup fiyata dahil olan hizmetler şunlardır: Aylık kira, ısınma, elektrik, su, yüksek hızlı internet, akşam yemeği dahildir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi Fakülteleri

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ
EDEBİYAT VE SOSYAL BİLİMLER

Avrupa Politeknik Üniversitesi Bölümleri

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ

İnşaat Mühendisliği
Mimarlık (5 yıl)
Uygulamalı Bilgisayar Bilimi
Bilgisayar Sistemleri ve Ağları
Telekomünikasyon

EDEBİYAT VE SOSYAL BİLİMLER

İşletme ve e-İş Yönetim
Yönetim
Sosyoloji
Psikoloji
Kamu Yönetimi

Avrupa Politeknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

Yenileme Binalar ve Tesisler
Deprem Mühendisliği
Mimarlık (Mimari Tasarım)
Yazılım Teknolojileri
Bilgisayar Ağları
Proje Yönetimi
Kamu Yönetimi

Avrupa Politeknik Üniversitesi İngilizce Bölümleri

Mimarlık (5 yıl)
Bilgisayar Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Ekonomi  (İşletme ve e-İş Yönetim, Yönetim)
Psikoloji

Avrupa Politeknik Üniversitesi Fiyatları

Avrupa Politeknik Üniversitesi Fiyatları; 3.000 €  (Bulgarca, İngilizce Hazırlık)
Avrupa Politeknik Üniversitesi Fiyatları; 3.000 €  (Bulgarca,  İngilizce Lisans Bölümleri)
Avrupa Politeknik Üniversitesi Fiyatları;  4.000 €  (Bulgarca,  İngilizce Mimarlık Yüksek Lisans), (5 yıl) (Öğrenciler Yüksek Mimar Diploması alırlar)

2