1

1938 Yılında Bulgaristan’da askeri alanda İnşaat Mühendisi yetiştirilmesi amacıyla Sofya’da kurulmuştur. İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve Jeodezi alanlarında eğitim verilmektedir. Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrencilerine İnşaat, Mimarlık ve Jeodezi alanlarında pratik yapma imkânı sağlar.

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi lisans, master ve doktora programları bulunmaktadır. Türkiye’de Meslek Yüksek Okulu Mezunları hazırlık sınıfından sonra Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi lisans tamamlama programı ile doğrudan 3. Sınıfa başlayabilirler.

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi bölümleri Bulgarca ve İngilizcedir. Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ücretleri İngilizce ve Bulgarca dillerinde aynıdır.

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi taban puanları yoktur. Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi bölümleri için ÖSS sınav şartı aranmamaktadır. Lise veya meslek lisesi mezunları Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi bölümlerinde eğitim alabilirler. Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi YÖK denklik bulunmaktadır.

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrencileri Bulgarca ve İngilizce 2 dönem hazırlık eğitimi alırlar. Başarılı öğrenciler Bulgaristan Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından onaylanmış dil sertifikası alırlar.

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Yurt İmkanları

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi kampüs içinde öğrenci yurtları bulunmaktadır. Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi yurtları iyi değildir. Öğrenciler Sofya merkezde ev kiralamayı tercih ederler.

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Bölümleri

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Bulgarca Bölümleri

Mimarlık
İnşaat Mühendisliği
Dış Cephe Isı Yalıtımı ve Tasarımı
Bina ve Tesis İnşaatı Genel Onarım

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi İngilizce Bölümleri

İnşaat Mühendisliği

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Fiyatları

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Fiyatları

Bulgarca –İngilizce Hazırlık; 3.000 €

Sofya Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Fiyatları

Bulgarca –İngilizce Lisans ve Yüksek Lisans; 3.000 €

2