1Kimyasal teknolojiler, metalurji, biyoteknoloji, kimya mühendisliği, malzeme bilimi mühendislik alanlarında Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi (UCTM) Bulgaristan’ın en iyi üniversitesidir.

Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  Almanca Kimya Mühendisliği ve Fransızca Endüstriyel Kimya bölümü bulunmaktadır.

Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  bölümleri için ÖSS sınav şartı aranmamaktadır. Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  okumak için lise diploması yeterlidir. Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  taban puanları yoktur.

Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi YÖK Denklik vardır. Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi bölümleri eğitim dili İngilizce, Almanca, Fransızca ve Bulgarca’dır.

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi öğrencilerine hazırlık bölümünde 10 ay  dil eğitimi verilir. Dil sertifikası alan öğrenciler  Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi lisans eğitimine başlayabilirler.

IELTS, TOEFL, TestDAF gibi Uluslararası dil sertifikası bulunan öğrenciler doğrudan Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans (master) 2 doktora eğitimi 3-4 yıldır.

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi yurt ücretleri 60-70 €/aylık. Yurt ücreti içinde elektrik, ısınma, su giderleri dahildir.  Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi yurt odaları 2-3 kişiliktir.

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi ücretleri hazırlık okulu Bulgarca ve diğer dillerde farklıdır. Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi ücretleri İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinde biraz yüksektir.

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi Bölümleri

Organik Kimyasal Mühendisliği
İnorganik Kimya Mühendisliği
Malzeme Mühendisliği
Metalurji Mühendisliği
Kimya Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisi
Kimya Mühendisliği
Endüstriyel Kimya
Ekoloji ve Çevre Koruma Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Biyoteknoloji Mühendisliği

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi İngilizce, Almanca, Fransızca Bölümleri

Kimya Mühendisliği (Almanca)
Metalurji Mühendisliği (İngilizce)
Endüstriyel Kimya Mühendisliği ( Fransızca)

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi Fiyatları

Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  Fiyatları; 2.500 €  (Bulgarca Hazırlık)
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  Fiyatları; 2.700 €  (İngilizce- Almaca- Fransızca Hazırlık)
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  Fiyatları; 2.500 €  (Bulgarca Lisans)
Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi  Fiyatları; 3.000 €  (İngilizce- Almaca- Fransızca Lisans)

2